Munchkinowy Pyrkon

Witam Was, moi drodzy. Dziś odbiegniemy nieco od dotychczasowej tematyki i skupimy się na… Munchkinie w rzeczywistości. A konkretniej – na Munchkinie na Pyrkonie.

Pewnie słyszeliście o tej imprezie – to największy w Polsce i jeden z największych w Europie Festiwal Fantastyki. Pierwsze kroki stawiał – jak większość konwentów – w  domach kultury i szkołach, żeby w końcu przenieść się na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Pierwsza odsłona skupiła około 400 osób, w tym roku na Festiwalu bawiło się blisko 40 000 ludzi. Od 1999 roku Pyrkon rozrósł się więc stukrotnie!

Black Monk Games (czyli my, wydawnictwo serwujące Wam polską wersję Waszej ulubionej karcianki!) zjawia się na Pyrkonie regularnie. Prawdę mówiąc, to dla nas jeden z ważniejszych momentów w ciągu roku. Dlatego zawsze niedługo przed imprezą dopada nas prawdziwe pyrkonowe szaleństwo (które z czasem przeradza się w szał, bo rzeczy do zrobienia jest mnóstwo!).

W tym roku specjalnie na Pyrkon przygotowaliśmy premiery aż dwóch nowych podstawek do gry – Gwiezdnego Munchkina oraz Munchkina Pathfindera. Tłumy, jakie oblegały nasze stoisko, żeby zagrać w którąś z nich, są najlepszym dowodem na to, że nasze propozycje przypadły Wam do gustu.

W ciągu tych paru dni spędziliśmy na Targach naprawdę wieeele godzin – już w czwartek zabraliśmy się za rozstawianie stoiska, żeby w piątek rano nanieść kosmetyczne poprawki i móc Was odpowiednio ugościć. Przez trzy dni mogliście odwiedzać nas od otwarcia do samego zamknięcia Krainy Wystawców. A potem przyszedł czas na sprzątanie i okazało się, że dla kogo Pyrkon kończy się w niedzielne popołudnie, dla tego się kończy – my tak naprawdę pożegnaliśmy się z MTP dopiero w poniedziałek po południu.

Jak co roku jesteśmy paskudnie zmęczeni, ale jeszcze bardziej szczęśliwi z powodu tej imprezy. Wiemy, że za rok pojawimy się tam ponownie, żeby przygotować dla Was jeszcze więcej atrakcji i zapewnić jeszcze milsze spędzanie z nami czasu.

Bilans strat i zysków? Przebita opona i dwa złamane klucze do kół przeciwko godzinom dobrej zabawy, setkom poznanych ludzi i rozegranych partii, tysiącom Waszych wybuchów śmiechów i zadowolonych min – OPŁACAŁO SIĘ!

Nie bylibyśmy w stanie ogarnąć tego wszystkiego, gdyby nie Wasza pomoc. W tym roku mogliśmy liczyć na wsparcie trzydziestu osób. Chcielibyśmy Wam wszystkim podziękować – zrobiliście kawał dobrej roboty!

Adek, Agnieszka, Czarny, Dianna, Dziku, Emilasty, Fioletowy, Foxxy, Gała, Glokku, Karate, Kuba, Kwiatek, Magda, Menri, Murzyn, Niewodnik, Noxthorn, Piotr, Popos, Rafcio, Serek, Shizuru, Snajper, Szajba, Szreq, Tomek, Wassago, Wiaczuś – dziękujemy!

A z Wami, drodzy, widzimy się na blogu już za tydzień. Do poczytania!

PS. Poniżej znajdziecie zdjęcia, między innymi pierwszej trójki Mistrzostw w Gwiezdnego Munchkina i zwyciężczyni Mistrzostw dla Początkujących.

IMG_0845

IMG_0833

20160409_105211

Pozostałe posty