Munchkinowy Poradnik Środowy cz. XXI – Munchkinowe Zakładki

Witam Was, moi drodzy, w kolejną środę. Jak zapewne zauważyliście, mieliśmy jakiś czas temu drobną, że pozwolę sobie użyć eufemizmu, przerwę w nadawaniu, spowodowaną problemami technicznymi. Na całe szczęście udało nam się powrócić do stałego nadawania Waszych ulubionych pasm w tej części Internetu. Dziś oddaję do Waszej dyspozycji najnowszy odcinek jednego z nich. Z racji tego, że wielkimi krokami zbliża się Pyrkon, a, wraz z nim Mistrzostwa Polski w Munchkina dla Początkujących oraz Mistrzostwa Polski w Gwiezdnego Munchkina, wypadałoby nieco więcej powiedzieć o podstawowych i najczęściej spotykanych gadżetach do Waszej ulubionej gry. (Odpowiadając na niezadane pytanie: tak, na Mistrzostwach można używać gadżetów.)

Oto przed Wami Munchkinowy Poradnik Środowy o Munchkinowych Zakładkach. Będzie nieco krócej niż zwykle. 😉

Munchkinowe zakładki są dostępne do każdej podstawki i niemal każdego dodatku. Ich grafika nawiązuje do wersji, do której się odnoszą, ale większości można używać w dowolnej grze z serii Munchkin. Każda zakładka ma inne działanie, ale wszystkie mają pewne cechy wspólne.

Można użyć jednej zakładki (jakiegokolwiek rodzaju) na grę. Można użyć drugiej, jeśli zmieni się płeć (wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami). Nie ma absolutnie żadnego sposobu (przynajmniej na razie), by legalnie użyć więcej niż dwóch zakładek w trakcie jednej rozgrywki.

Przed użyciem należy pokazać zakładkę wszystkim współgraczom, by mogli potwierdzić jej autentyczność. Aby skorzystać z gwarantowanych przez zakładkę bonusów, trzeba zastosować się do jej instrukcji. Czytajcie uważnie. Części zakładek można użyć w dowolnej chwili, z innych można skorzystać w trakcie własnej tury, jeszcze inne są użyteczne tylko w walce. Spokojnie, nie trzeba tego wszystkiego pamiętać, na każdej jest to dokładnie napisane.

Część zakładek trzeba zniszczyć, aby zadziałały. Upewnijcie się, że macie ich odpowiedni zapas na przyszłość. 😉

P.S.

Ważna, warta wspomnienia informacja. Pamiętajcie, że na tegoroczne Mistrzostwa możecie zapisać się online przez www.zapisy.blackmonk.pl lub na Pyrkonie, na stoisku Black Monka. Nie pękajcie, jeśli nie znacie Gwiezdnego Munchkina – znajomość jakiejkolwiek innej wersji wystarczy, abyście szybko załapali zasady tej podstawki. A jeśli dalej nie jesteście przekonani, zajrzyjcie na nasze stoisko na Festiwalu – tam będziecie mogli zapoznać się z grą na żywo przed Mistrzostwami.

Pozostałe posty