Munchkinowy As Wywiadu vs. John Kovalic

Pracownika wydawnictwa Steve Jackson Games – Guya Himbera – od zawsze intrygował jeden aspekt Munchkina. O co chodzi z tymi kaczorami? Udał się więc do źródła i zapytał o tę kwestię Johna Kovalica. John odpowiedział, że jeśli mu powie, to będzie musiał go zabić albo przynajmniej trwale okaleczyć. Wielkie podziękowania dla Guya za podjęte ryzyko!

Przyjmując, że karta z Kaczorem Zagłady była pierwszą, co zapoczątkowało kaczorową tradycję w Munchkinie?

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Była to jedna z pierwszych kart z klasycznego Munchkina i jedna z niewielu, której nie chciałbym narysować ponownie. Stała sie ona hitem od samego początku, więc musieliśmy stworzyć kolejne. Na szczęście rysuje się je szybko i łatwo, staram się coś narysować dla każdego podczas dawania autografów. Dobrze więc, że ukochana przez wszystkich maskotka z Munchkina powstaje tak szybko!   

Jak sądzisz, ile powstało kart z kaczorami? Czy masz jakąś ulubioną?

Znów nie mam pojęcia. Nie wiem, ile jest ich w grze. Zbliżam się do 5 500 narysowanych kart do Munchkina i, szczerze mówiąc, straciłem nieco rachubę. Bardzo mi się jednak podoba Duck Season* z Munchkina Apokalipsy. Sądzę, że oryginalny Kaczor Zagłady pochodzący z podstawki do Munchkina jest moim ulubionym. Urósł już do rangi legendy!

Jak widzisz przyszłość kaczorów w kolejnych Munchkinach? Chciałbyś kiedyś zobaczyć poświęcony im tematyczny dodatek?

Zaproponowałem pełen Kaczorowy dodatek. Jako fan braci Marx, jak mógłbym nie chcieć zestawu kart zatytułowanego Why a Duck?** Nie jestem jednak pewien, czy kiedykolwiek powstanie. Plany wydawnicze Munchkina są wręcz szalenie napięte. Tak czy owak uwielbiam rysować kaczory!

Czy są jakieś szczególne rzeczy albo zabawne ciekawostki, jakie poznałeś dowiadując się więcej o kaczorach? Chciałbyś się nimi podzielić z fanami Munchkina?

IMG_6220

www.sjgames.com

Poza tym, że jeżdżę z kaczorem na kasku w czasie dorocznych dobroczynnych rajdów rowerowych, podczas których udało się zebrać ponad 25 000 $, by pomóc głodującym rodzinom? Mimo że część ludzi sądzi, że Kaczor Zagłady został zainspirowany (i jest zrzynką z) Don’t Let the Pigeon Drive the Bus, tak naprawdę kaczor jest starszy o dwa albo trzy lata.  

Rozmowę z Johnem Kovalicem przeprowadził Guy Himber.

* – Karta promująca Munchkin Apocalypse w USA.

** – Nawiązanie do skeczu pochodzącego z filmu Orzechy kokosowe (Cocoanuts) z 1929r.

Pozostałe posty