Zakładki

Jeżeli grywacie w Munchkina, pewnie natknęliście się już na zakładki. Brzmi dziwnie, co? Przecież to gra karciana, a nie książka! Po co tu zakładki? Żeby móc w każdej chwili wrócić do zostawionego stanu rozgrywki? No… nie do końca. A właściwie to zupełnie nie.

Zakładki są jednym z wielu gadżetów do Munchkina – obok specjalnych koszulek, kostek czy monet – i podobnie jak pozostałe, pozwalają graczom na małe (albo ciut większe!) naginanie zasad.

Każda podstawka i niemal każdy dodatek do Munchkina posiada własną, dedykowaną mu zakładkę, ale w większości przypadków nic nie stoi na przeszkodzie, żeby danej zakładki używać przy grze w inną wersję.

Każda zakładka ma inne działanie, ale łączą je pewne cechy wspólne. Szczegółowe opisy zakładek znajdziecie na poświęconej im stronie – TUTAJ – a po więcej informacji ogólnych możecie zajrzeć do opowiadającego o nich wpisu na naszym blogu – TUTAJ.

No dobra, to mamy już wyjaśnione, czym są zakładki, ale jak je zdobyć? Czasem dorzucamy je jako bonus do zamówienia w naszym sklepie internetowym www.sklep.munchkin.pl. Możecie również pytać o nie, kiedy spotkamy się na konwentach!

lista-zakladek