Munchkin Fantasy

Munchkin – Edycja 2014 to najnowsza wersja „podstawki” do gry karcianej Munchkin, w której znajdziecie 165 kart  oczywiście z kolorowymi grafikami Johna Kovalica.

Schodzisz do podziemi. Zabijasz wszystko, co spotkasz na swojej drodze. Oszukujesz kumpli i kradniesz ich ekwipunek. Zabierasz tyle skarbów co się da i zwiewasz. Przyznaj, że to kochasz!

Munchkin to niekolekcjonerska gra karciana, która oddaje urok typowej gry fabularnej bez tego całego durnego odgrywania postaci. Musisz tylko zabijać potwory i zbierać magiczne przedmioty! Szybka partyjka Munchkina sprawi, że bywalcy sesji RPG będą pękać ze śmiechu (to będzie idealny moment, żeby ich okraść).

W roku 2001 gra zdobyła nagrodę ORIGINS jako Najlepsza tradycyjna gra karciana.

Uwaga – Edycja 2014 różni się od Edycji 2013 jedynie zmienioną oprawą graficzną pudełka!

Munchkin Fantasy Edycja Jubileuszowa2016-10-26

Munchkin świętuje piętnaste urodziny! Z tej okazji przygotowana została nowa wersja Munchkina Fantasy – edycja jubileuszowa. To te same karty, ale w zupełnie nowej szacie graficznej! Świetne grafiki przygotowane przez Iana McGinty’ego odświeżają znane wszystkim karty i pozwalają spojrzeć na tę kultową odsłonę gry w nowej perspektywie.

Zasoby

Instrukcje i erraty do tej oraz innych wersji gry znajdziesz tutaj.

Pomieszałeś karty? Nie jesteś pewien, z którego dodatku pochodzi któryś Potwór? Zajrzyj tutaj, symbole pomogą Ci dopasować karty do odpowiedniej edycji.

Który tytuł wybrać? Jeśli masz problem ze rozgryzieniem, która wersja gry może spodobać Ci się najbardziej, tutaj możesz zapoznać się z recenzjami.

 

Dodatki:

 • Symbol dodatku:

  Munchkin 1.6 „Kości zostały rzucone” – nakład wyczerpany

  W dodatku 1,6 znajdziecie: 30 wypasionych kart, w tym 5 stworzonych specjalnie na potrzeby polskiej edycji, wszystkie z oryginalnymi grafikami autorstwa Johna Kovalica- m.in.: Lech, Czech i Jarosław, Mój Ci On i „Patryjota”. Dodatkowo dostajecie 25 pustych kart Skarbów i Drzwi, które pozwolą Wam na stworzenie swoich własnych Potworów, Klątw i Skarbów!

 • Symbol dodatku:

  Munchkin 2 „Wielosieczny Topór”

  Dodatkowe 110 kart do gry Munchkin. Zagraj nową rasą – Orkiem! Założ Kolczasty Najajnik, pogłaszcz Naramiennego Smoczka i stań do walki z nowymi wrogami: Smokiem Wawelskim, Hydrantem czy Muchomorkiem! A po wszystkim zjedz Kuroniówkę z dodatkiem Dressinguz Lemingów, popraw Paroręce i ruszaj dalej – pokaż wszystkim, kto jest największym Munchkinem!

 • Symbol dodatku:

  Munchkin 3 „Kardynalne Błędy”

  Dodatek zawiera 110 kart. Zagraj nową rasą – Gnomem! Spróbuj też szczęścia jako przedstawiciel nowej Klasy – Bard! Staw czoła, wzbudzającemu popłoch u nowobogackich, Janosikowi. Wbij jego Ciupagę w plecy szalejącego po Żoliborzu Żelkowego Golema. Rzuć Pokurcza w wir walki ze śmierdzącymi Utytłanymi Gotami. Zagraj hymn pochwalny z Wielką Orkiestrą Potwornej Mocy i znajdź w kupie skarbów tajemniczy Talizman z Magdą i Mieciem, a munchkinowa chwała stanie się Twoim udziałem! No i zostaniesz zapamiętany jako bohater…przynajmniej do następnej Potwornej Partii Munchkina!

 • Symbol dodatku:

  Munchkin 3.5 „Piętno Śmierci” – nakład wyczerpany

  Nowy dodatek do gry karcianej MUNCHKIN zawiera 55 nowych kart i jest wyjątkową kompilacją minidodatków z wersji angielskiej: Marked for Death, Waiting for Santra oraz Santa’s Revenge.Znajdziesz w nim nowe Skarby oraz Gwiazdkowe Potwory, które zamienią Wasze munchkinowe Święta w zimowy koszmar. Wybierzcie się na Biegun Północny, aby przy użyciu Piernika wykończyć Świętego Mikołaja i jego Elfy i zgarnąć jego Skarby. Pytanie tylko czy jesteś wystarczająco Grzeszny, aby tego dokonać?

 • Symbol dodatku:

  Munchkin 4 „Rumaki do Paki”

  Dodatek zawiera 110 nowych kart. Masz już dosyć przemierzania lochów pieszo? Od teraz munchkinowe stajnie są pełne Rumaków! Każdy z nich ma wypasione moce! Dodatkowo znajdziesz tu całą masę Przydupasów, którzy bez zmrużenia oka oddadzą za Ciebie życie, abyś mógł spokojnie Uciec. Albo poniosą Twój dobytek i podsuną broń we właściwym momencie, więc używaj ich bonusów i zdolności, plądruj lochy i zostań super Munchkinem! Dodatek Munchkin 4 zawiera unikatowe karty, stworzone specjalnie na potrzeby polskiej edycji.

 • Symbol dodatku:

  Munchkin 5 „Łowcy Głów”

  Dodatek zawiera 110 nowych kart. Munchkin 5 wprowadza nową Klasę…Łowców! Mogą oni poskramiać Potwory i zamieniać je w Rumaki, dla jeszcze większych bonusów i Poziomów! Ale przede wszystkim Munchkin 5 to jeden z najpotworniejszych dodatków w historii – zawiera mnóstwo bardzo potężnych Potworów i bardzo wartościowych przedmiotów, czyli wszystko to, co Munchkini lubią najbardziej! Tak więc dokręć do swojego Latającego Dywanu wzbudzającą zazdrość u kumpli Indywidualną Tablicę Rejestracyjną, domaluj mu Wyścigowe Paski i przywdziej Talerzykową Zbroję.

 • Symbol dodatku:

  Munchkin 6 „Opętane Lochy”

  Teraz to prawdziwe łażenie po lochach! Dodatek Opętane Lochy wprowadza nową jakość do rozgrywki Munchkina. Teraz możesz nawrócić się na jedyną słuszną rasę w Lochu Hiperelfickości, albo korzystając z dobrodziejstw Lochu Zasad Kina Akcji, cudem uniknąć zagłady w Lochu Śmiertelnie Śmiercionośnej Śmierci. Gra zawiera: 20 dużych kart Lochów, 16 kart Portali, instrukcję. Każda z 20 nowych, powiększonych kart Lochów wprowadza nowe zasady działające na całą drużynę, a czasami też na Potwory! Użyj 16 nowych kart Portali, aby przemieszczać się z jednego Lochu do drugiego w poszukiwaniu złota i chwały.

 • Symbol dodatku:

  Munchkin 7/8: Pół Konia, A Uciągnie Oszukując Oburącz

  Wiemy, że bardzo lubisz mieszać wszystkie swoje zestawy Munchkina. Im dziwaczniej się robi, tym lepiej. Ten ogromny (220 kart) dodatek wprowadza potęgę nowych elementów do gry i został stworzony do epickich rozgrywek, w których wszystkie chwyty są dozwolone. Ten dodatek jest dziwny. Jest przesadzony. Ma dziwny numer. Wiesz, że go chcesz. Nowe wzmocnienia przedmiotów, potworów oraz wzmocnienia wzmocnień. Dwie rasy Jaszczuroludzie i Centaury i klasom też się oberwało teraz możesz być elitarnym kimś tam. Szalony dodatek do Munchkina trzeba go mieć!

 • Symbol dodatku:

  Dodatek Obfitości

  Jeszcze nigdy tak wielu nie otrzymało tak wiele dzięki tak niewielkiemu pudełku! Dodatek Obfitości wprowadza do gry aż 110 nowych kart z 8 boosterów! Znajdziecie w nim wyczekiwane przez wielu Wróżkowy Pyłek oraz Munchkinomikon, a także: Księżniczki, Żywych Inaczej, Smoki, Wejście Smoków, Wzmocnienia Potworów oraz Grozmieniacze!

  Dzięki tym kartom poznacie zupełnie nową twarz Munchkina – bezinteresowna pomoc zacznie się opłacać, a Potwory będą silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej! Dodatek będzie świetnie pasował nie tylko do wersji Fantasy, ale również do pozostałych odsłon Munchkina!